1989 yılında Trabzon Sürmene’de 150m² alanda “Erol Şengün” tarafından kurulan küçük bir işletme ile faaliyete başlayan firmamız, 1998 yılında kurduğu Limited Şirketi ile faaliyetlerine devam etmiştir.

1992 tarihinde Pakpen Bölge Bayiiliği’ni aldıktan sonra kapı ve pencere üretimine devam eden Doğupen, alanındaki çalışmalarını daha da büyüterek hızla ilerlemiştir.

Bugün, 5.000m² kapalı alanda faaliyet gösteren DOĞUPEN: Trabzon ve Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki sayılı işletmelerden biri haline gelmiş, yıllık 2.500 ton üretim kapasitesi ile bölgedeki lider kuruluşlardan biri olmuştur.

DOĞUPEN, faaliyet gösterdiği yapı sektöründe pencereden bahçe aksesuarına, dış cepheden kapı ve çift cam üretimine kadar geniş ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir.

Yarattığı DOĞUPEN markasıyla Pvc Kapı ve Pencere Sistemleri’nin üretimini gerçekleştiren ve aldığı TSE uygunluk belgesi ile kendi profilini de üretmeye başlayan firmamız, bayilik sitemine geçerek kendi bünyesindeki bayi ağı ile bu ürünlerin dağıtımını da gerçekleştirmektedir.

2013 yılında mevcut fabrikasını iki kat daha büyütmek için yatırımına başlayan DOĞUPEN’in hedefi üretimini de iki katına çıkartmaktır.

Her geçen yıl büyüyerek hizmet ve ürün kalitesini arttıran ve en önemli yatırımın insan olduğunu ilke edinen DOĞUPEN’in öncelikli amacı; teknolojiyi yakından takip edip optimum seviyede faydalanarak bugün olduğu gibi bundan sonra da kendi sektöründe lider olmayı devam ettirmektir.